Potop Partizana u Istanbulu

Potop Partizana u Istanbulu Izvor: sk
Pepe

Fudbaleri Bešiktaša pobedili su Partizana sa 3:0 u revanš utakmici plej-ofa za plasman u Ligu Evrope i ukupnim rezultatom 4:1 plasirali se u grupnu fazu drugog po jačini klupskog takmičenja Evrope.

Prvi meč u Beogradu završen je remijem - 1:1.

Ekipa iz Istanbula je dominirala na "Vodafon" areni i pitanje putnika u grupnu fazu nije se postavljalo nijednog trenutka.

Crno-beli su odolevali sve do 37. minuta kada je Pepe savladao Vladimira Stojkovića posle loše reakcije odbrane Partizana. Portugalac je iz neposredne blizine neometan šutirao glavom na asistenciju Kvarežme.

U nadoknadi prvog poluvremena Ozajkup je pogotkom krunisao dupli pas sa Larinom, a crno-belima je i poslednju nadu da mogu do podviga oduzeo Pepe drugim pogotkom, takođe, na asistenciju Kvarežme.

Bešiktaš je pre dve sezone zaustavljen u četvrtifnalu Lige Evrope od Liona (3:3, 6:7 penalima).

Istorijski uspeh plasmanom u grupnu fazu ostvario je Didelanž iz Luksemburga, a dalje su prošli Zenit, Kopenhagen, Ludogorec, Lajpcig, Karabag...

Žreb za grupnu fazu Lige Evrope je u petak u 13 časova u Nionu, a prvi mečevi su 20. septembra.

Meč ste mogli uživo da pratite naSport klubu.

Partizan: Stojković, Valiente, Rikardo, Marković, Zdjelar, Ivanović, Šćekić, Nemanja R. Miletić, Pantić, N. Miletić, Zakarić.

Bešiktaš: Utku Yuvakuran, Adrijano, Pepe, Medel, Kvarežma, Tolgaj Arslan, Nedžip Ujsal, Vida, Gehan Genil, Džaner Erkin, Larin.

Tok utakmice

3. minut - oba tima su meč počela oprezno, nije bilo uzbuđenja u uvodnim minutama.

8. minut - Bešiktaš ima više loptu u posebu, polako steže obruč oko gola Partizana...

12. minut - Unasal je bio u šansi, međutim, loše je šutirao iz neposredne blitine.

13. minut - Samo minut kasnije i Larin je bio u dobroj poziciji posle centaršuta Kvarežme, ali je Partizan imao sreće.

17. minut - Larin je bio u naletu, ali je Stojković bio oprezan posle centaršuta domaćih igrača.

22. minut - Prva ozbiljnija akcija Partizana. Ivanović je imao i bolja rešenje...

26. minut - Ujsal oseća posledice sudara sa Šćekićem, iako je fudbaler Partizana meč nastavio sa čalmom oko glave.

27. minut - Umesto Ujsala u igru je ušao Ozjakup. U istom minutu Partizan je imao prvi korner.

35. minut - Bešiktaš ponovo pojačava pritisak, ali se crno-beli dobro brane.

37. minut - Bešiktaš vodi sa 1:0. Kvarežma je izveo slobodan udarac, a Pepe sa 7, 8 metara potpuno neometan glavom poslao loptu u mrežu Beograđana.

43. minut - Levi bek crno-belih Nemanja Miletić prvi je igrač sa javnom opomenom. On je dobio žuti karton zbog oštrog prekršaja.

45. minut - Zakarić je dobro centrirao sa leve strane, ali je intervenisala odbrana Beiktaša.

45+1. minut - Ozjakup - 2:0 za Bešiktaš posle duplog pasa sa Larinom. Majstorstvo domaćih igrača.

45+2. minut - Prvo poluvreme je produženo za 5 minuta.

45+3. minut - Miletić je izgubio loptu, a posle centaršuta Kvarežme Larin je bio najviši u skoku, ali je šutirao preko gola.

45+5. minut- Poluvreme u Istanbulu. Bešiktaš je dominirao i vodi sa velikih 2:0.

Mirković je u svlačionici ostavio defanzivca Svetozara Markovića, a šansu je dobio napadač Nemanja Nikolić.

46. minut - Pantić je dobro šutirao, ali je mladi golman Bešiktaša Juvakuran bio na mestu i loptu je prosledio u korner.

50. minut - Partizan je krenuo ofanzivnije u drugom poluvremenu.

54. minut - Na povredu se žali štoper Partizana Miletić koji je nezgodno doskočio na desnu nogu.

57. minut - Pantić je pogodio stativu posle asistencije Zakarića! Enake je ušao u igru umesto Šćekića.

60. minut - Dobra šansa za Bešiktaša, ali nije bilo promene rezultata na "Vodafon" areni.

62. minut - Ozjakup je bio u odličnoj šansi, ali je loše šutirao. U igru je ušao Sejduba Suma umesto Ivanovića.

65. minut - Erkin je lukavo pokušao iz slobodnog udarca, ali je Stojković bio oprezan i loptu je poslao u korner.

69. minut - 3:0 za Bešiktaš! Drugi gol Pepea, ponovo posle prekida i centaršuta Kvarežme.

76. minut - Partizan pokušava da pronađe put do gola domaćina i barem se "upiše" u Istanbulu, dok je sa druge strane svaki prekid velika opasnost za crno-bele.

80. minut - Nikolić je dobio žuti karton posle duela sa Arslanom. Još je i dobro prošao.

85. minut - Opasan napad Bešiktaša, ali samo korner.

87. minut - U igru ulazi Gokhan Tore umesto Erkina. Sjajna šansa za Vidu posle kornera, ali je Stojković odbranio.

90+1. minut - Meč je produžen 3 minuta.