Dinamo izvukao odličnih 1:1 iz Berna

Dinamo izvukao odličnih 1:1 iz Berna Izvor: GNK Dinamo

U prvoj utakmici plej-ofa za plasman u Ligu šampiona zagrebački Dinamo odigrao je 1:1 u gostima protiv šampiona Švajcarske Jang Bojsa i stekao realne izglede za plasman u grupnu fazu elitnog takmičenja.

Švajcarci su odlično počeli i već u drugom minutu poveli posle fenomenalne akcije četvorice igrača. Strelac je bio Kevin Embabu. Posle tog gola domaći su dominirali i bili bliži drugom golu, ali izgubljena lopta Miralema Sulejmanija u 40. minutu na sredini terena (iako je vrlo verovatno bio faul) otvorila je kontru Dinama. Izet Hajrović sjajno je uposlio Mislava Oršića, koji je izbio sam pred golmana Davida fon Balmusa i bez mnogo problema ga matirao.

Tim rezultatom se otišlo na poluvreme, a drugih 45 minuta bili su gotovo preslikani kao i prvih. Jang Bojs su napadali, imali inicijativu, nekoliko prilika, ali Dinamo je uspeo da se odbrani i na kraju odnese veliki kapital pred revanš.

Utakmica u Zagrebu, posle koje će pasti odluka o učesniku Lige šampiona, na programu je u utorak.