Dinamo u baražu, AEK izbacio Seltik, Lazović bez kazne

Dinamo u baražu, AEK izbacio Seltik, Lazović bez kazne Izvor: Srdjan Stevanovic Getty Images Sport

Fudbaleri zagrebačkog Dinama plasirali su se u poslednje kolo kvalifikacija za Ligu šampiona, pošto su ukupnim rezultatom 3:0 eliminisali Astanu.

U revanš meču koji se igrao u Zagrebu Dinamo je slavio sa 1:0.

Duel na Maksimiru za nijansu bolje je otvorio domaći tim, ali nije bilo izglednih šansi za promenu rezultata na obe strane.

Ekipa Nenada Bjelice ušla je rasterećeno u drugi deo utakmice, a bolja igra zagrebačkog tima krunisana je golom Marija Gavranovića u 74. minutu, kada se u asistente upisao Marin Leovac.

I do kraja meča je Dinamo igrao bez mnogo pritiska, pošto je hrvatski šampion veliki deo posla obavio na veštačkoj travi u Astani u prvom okršaju.

Dinamo u poslednjem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona čeka švajcarski Jang Bojs.

Ekipa Videotona srpskog trenera Marka Nikolića odigrala je nerešeno bez golova na svom terenu u revanšu, a pitanje plasmana u poslednje kolo kvalifikacija mađarski tim rešio je u prvom meču, u kome je u gostima remizirao sa Malmeom 1:1.

Priliku osigura prolazak u naredno kolo nije iskoristio bivši fudbaler Partizana Danko Lazović. Srpski fudbaler je u 67. minutu bio neprecizan sa bele tačke, ali se ispostavilo da to nije koštalo Videoton prolaska dalje.

Videoton će u narednom kolu igrati protiv ekipom AEK.

AEK je u dvomeču nadigrao Seltik sa u kupnih 3:2. U drugom meču u Atini AEK je slavio sa 2:1, posle 1:1 iz prve utakmice.

Golove za AEK postigli su Galo u šestom i Livaja u 50. minutu, dok je jedini gol za tim Brendana Rodžersa postigao Sinkler u 78. minutu.

Svi rezultati i izveštaji kvalifikacija za elitno takmičenje čekaju vas ovde.