Dinamo dao lažnu nadu Hapoelu, pa prošao u treće kolo

Dinamo dao lažnu nadu Hapoelu, pa prošao u treće kolo Izvor: GNK Dinamo

Zgrebački Dinamo plasirao se u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona, pošto je u drugom meču odigrao nerešeno (2:2) sa izraelskim Hapoel Ber Ševom.

Hrvatski tim je u prvom meču na domaćem terenu slavio sa 5:0. Velika razlika iz duela u Zagrebu kao da je uspavala Modre.

Već u drugom minutu su domaći imali veliku šansu da postignu gol, ali nisu bili precizni u završnici. Dominirao je Hapoel na početku meča, pa je već u 14. minutu poveo golom Ogua. Iz kornera je Melikson centrirao, a najviši u skoku bio je upravo Ogu, koji je glavom postigao gol.

Nisu fudbaleri hrvatskog predstavnika pokazali nikakvu inicijativu na terenu, svesni da će im 5:0 na domaćem terenu verovatno doneti plasman u treće kolo. Posle još jedne loše intervencije odbrane Dinama, domaći su duplirali vođstvo u 34. minutu. Maman je prošao po desnoj strani i ubacio je loptu u peterac, gde se loše snašao Stojanović koji je zatresao mrežu svog tima.

Početkom drugog poluvremena ekipa iz Zagreba je zaigrala znatno bolje. Već u 48. minutu je pogodio Budimir, da bi samo sedam minuta kasnije izjednačio Hajrović.

Do kraja je Dinamo kontrolisao dešavanja na terenu.

Zagrebački tim u narednom kolu igra protiv pobednika duela Astana - Mitilend (2:1 za Astanu).

Ukoliko mu rival bude Astana, Dinamu je za status nosioca u plej-ofu potrebno da ispadne Legija od Spartaka Trnave (izgubila 2:0 u prvom meču) i da ispadne ili Seltik (u prvom meču pobedio Rozenborg 3:1) ili Ludogorec (u prvom meču 0:0 sa Videotonom.)