Ni bronza ne ide kući - Belgijanci treći na svetu

Fudbaleri Belgije osvojili su treće mesto na Svetskom prvenstvu u Rusiji. Oni su posle eliminacije u polufinalu od Francuske nadigrali Englesku u utakmici za treće mesto rezultatom 2:0.

Eden Hazard Izvor: Richard Heathcote, Getty Images Sport

Golove za tim Roberta Martineza postigli su Tomas Menije u četvrtom minutu i Eden Azar u 82. minutu.

Belgija je od početka ušla agresivno u meč i nije dozvoljavala protivnica da lako stignu do gola. Agresivnost se isplatila već u četvrtom minutu susreta u Sankt Peterburgu kada je Tomas Menije postigao gol za vođstvo 1:0, a Čadli uspisao asistenciju.

I u nastavku prvog poluvremena je Belgija bila mnogo konkretniji rival.

Ekipa Gareta Sautgejta imala je veći posed lopte, ali Englezi i pored toga nisu uspeli ozbiljnije da ugroze gol Belgijanaca.

Šanse da dupliraju prednost svog tima imali su Eden Azar i Romelu Lukaku, koji je nekoliko puta propustio priliku da posle sjajnih dodavanja svojih saigrača kompletira akciju i postigne pogodak.

Drugo poluvreme u Sankt Peterbrugu počelo je šansom Engleske. U 54. minutu Lingard je poslao loptu u šesnaesterac, ali je Hari Kejn kasnio na tu loptu.

Usledio je deo utakmice u kome je Engleska počela da preti, a Belgija jurila svoje šanse iz kontri.

Najbolju priliku za izjednačenje propustio je Erik Dajer u 70. minutu. Posle situacije "1na1" u kojoj je savladao Tiboa Kurtou, loptu je sa gol linije "skinuo" Aldervejlerd.

Ipak, Belgija se nije predavala. Pitanje pobednika rešeno je u 82. minutu kada je precizan bio Eden Azar, a u listu strelaca upisao se Kevin de Brujne.

Do kraja susreta u Sankt Peterburgu konkretnija je bila Belgija, ali promene rezultata nije bilo.

U finalu Svetskog prvenstva snage će odmeriti Hrvatska i Francuska, a taj meč je na programu u nedelju od 17 časova.