Na Rohovim krilima, Gaučosi u osmini finala

Na Rohovim krilima, Gaučosi u osmini finala Izvor: Richard Heathcote Getty Images Sport

Nakon velike drame, Argentina se izborila za osminu finala Svetskog prvenstva pobedom protiv Nigerije 2:1.

Nigerija je do 89. minuta imala rezultat koji nju vodi u osminu finala, ali je Markos Roho bio perfektan kada je trebalo i doneo je svojoj zemlji prolaz dalje.

Golove za Argentinu postigli su Lionel Mesi i Markos Roho, a za Nigeriju je strelac bio Viktor Mozes.

Prvo poluvreme je pripalo Argentini koja je povela već u 14. minutu i čuvala rezultat koji je vodi u osminu finala do odlaska na odmor.

Lionel Mesij je sjajno primio dug pas na ivici kaznenog prostora i uradio ono što radi najbolje - postigao gol za svoj tim.

Mesijev pogodak je ujedno bio i stoti postignut na Mundijalu u Rusiji, a stadion Sankt Peterburg je 100. na kome je Mesi postigao gol.

Ipak, ni Nigerija nije bila bez šansi, ali nije uspevala da realizuje neku od prilika.

Na samom početku drugog poluvremena, nakon gužve u šesnaestercu Argentine Havijer Maskerano je skrivio penal koji je u gol za Nigeriju pretvorio Viktor Mozes.

Nigerija je tako u 49. minutu došla do rezultata koji je vodi u osminu finala Svetskog prvenstva.

Na 15 minuta do kraja meča Čakir je doneo odluku o kojoj će se verovatno dugo raspravljati. Gledao je snimak i zaključio da nema penala za Nigeriju. Lopta je Roha udarila u glavu pa zatim u ruku, a ruke su Argentincu bile visoko podignute i raširene. Ipak, sudija je rekao da je Roho igrao glavom.

Nakon cele gužve oko penala, Nigerija je imala još dve sjajne prilike, ali kako to biva u fudbalu, stigla je kazna za promašaje.

Roho se našao na pravom mestu u pravo vreme i fenomenalnim šutem u 86. minutu doneo Argentini osminu finala.

Argentina će u osmini finala, kao drugoplasirana u Grupi D, igrati protiv Francuske, dok će Hrvatska kao pobedik grupe sa maksimalnih devet bodova igrati protiv Danske.