Ahmed Musa doneo radost i Nigeriji i Argentini

Ahmed Musa doneo radost i Nigeriji i Argentini Izvor: Kevin C. Cox/Getty Images

Fudbaleri Nigerije savladali su u drugom kolu Svetskog prvenstva u okviru grupe D ekipu Islanda 2:0. Oba gola postigao je Ahmed Musa.

Prvo poluvreme je bilo veoma nezanimljivo. Obe ekipe su igrale veoma loše, posed Islanda je bio manji od 40%, a Nigerijci nisu znali šta da urade sa loptom.

Odmah u drugom poluvremenu Nigerijci su počeli angažovanije u fazi napada što se isplatilo u 49. minutu. Viktor Mozes je centrirao u kontri sa desne strane, pronašao je Ahmeda Musu koji je predivno primio loptu, a zatim je zakucao u mrežu Islanda.

Nigerija je bila konkrentija ali je uglavnom šutirala sa distance, pa je u 71. minutu Musa pogodio prečku. Minut kasnije isti igrač je promešao odbranu Islanda, uključujući i golmana, pa je prosledio loptu u mrežu za 2:0.

Uzbuđenjima tu nije bio kraj jer je u 82. minutu Island imao penal posle faula u kaznenom prostoru. Međutim Gilfi Sigurdson je šutirao perko prečke te je to ugasilo nade Islanda da mogu do boda. Do kraja meča je probao Finbogason ali je njegov šut odbranio nigerijski golman.

Raspored utakmica i tabele pogeldajte ovde.