Argentini samo bod protiv Vikinga, Mesi tragičar!

Argentini samo bod protiv Vikinga, Mesi tragičar! Izvor: sk

Fudbaleri Argentine i Islanda remizirali su 1:1 u prvom meču grupe D Mondijala u Rusiji.

Lionel Mesi Izvor: Marcelo Endelli/Getty Images
Lionel Mesi

Milennium - sponzor vesti sa Svetskog prvenstva

Svetski vicešampioni su poveli u 19. minutu golom Serhija Aguera, dok je bod Islanđanima doneo Alfred Finbogason četiri minuta kasnije.

Tragičar meča na Otkritije areni u Moskvi je najbolji igrač Argentine Lionel Mesi, koji je promašio penal u 64. minutu i propustio priliku da svom timu donese trijumf.

Selektor Gaučosa Horhe Sampaoli je na teren poslao ne baš očekivan sastav. Na klupi je ostavio Paula Dibalu (nije dobio šansu ni u nastavku) i Gonsala Iguaina, a mesto u startnih 11, na iznenađenje mnogih, našao je Maksimilijano Mesa, vezista Indepedijentea.

Očekivano, Argentinci su imali terensku inicijativu od starta utakmice, međutim, dominaciju u posedu nisu uspevali da pretoče u konkretnije prilike. Nikolas Taljafiko je probao glavom posle prekida, a na drugoj strani odličnu šansu propustio je Birkir Bjarnason, koji je iz izgledne situacije šutirao pored stative.

Bila je to uvertira u ono što će uslediti nešto kasnije. Markus Roho je otišao visoko napred, poslao oštru loptu u šesnaesterac, a tamo se najbolje snašao Aguero i sjajnim udarcem iz okreta doneo prednost svom timu.

Statistic

Ipak, slavlje Gaučosa je kratko trajalo - posle gužve u šesnaestercu Argentine, VIli Kabaljero je kratko odbio loptu do noge Finbogasona, kojem nije bilo teško da je smesti u mrežu, i ispostaviće se, postavi konačan rezultat.

Gaučosi su u nastavku na sve načine pokušavali da dođu do novog pogotka, a najbliži tome bili su u 64. minutu. Magnuson je oborio Mesu u šesnaestercu, sudija je Marčinijak je pokazao na penal, ali je Mesijev udarac zaustavio Haldorson. Treba reći i da velika zasluga ide igraču Barselone, pošto je šutirao "idealno" za svakog golmana - u desnu stranu poluvisoko.

Sampaoli je u nastavku ubacivanjem Gonsala Iguaina probao da "razdrma" ekipu, ali su borbeni i organizovani Islanđani svaki pokušaj protivnika anulirali bez mnogo problema. Na kraju je Mesi imao pokušaj iz slobodnog udarca, ali je bio neprecizan.

U sledećem kolu, Argentina igra protiv Hrvatske 21. juna, a Island se sastaje dan kasnije sa Nigerijom.