Spektakl u Sočiju, Ronaldo - Španija 3:3!

Spektakl u Sočiju, Ronaldo - Španija 3:3! Izvor: Dean Mouhtaropoulos, Getty Images Sport
Kristijano Ronaldo

Fudbaleri Portugala i Španije odigrali su nerešeno 3:3 u prvom kolu grupne faze Svetskog prvenstva u Rusiji.

Sva tri gola za Portugal postigao je Kristijano Ronaldo, dok su se u listu strelaca za tim Fernanda Jera upisali Dijego Kosta dva puta i Naćo.

Fudbaleri Portugala stigli su do ranog vođstva, pošto je posle faula Naća u kaznenom prostoru sudija Roki pokazao na belu tačku.

Iz penala je već u četvrtom minutu susreta u Sočiju precizan bio Kristijano Ronaldo, nad kojim je i napravljen faul.

Fudbaler Real Madrida je tako iskoristio priliku da se početvrti put uzastopno na Svetskom prvenstvu upiše u listu strelaca - isto je učinio 2006, 2010. i 2014. godine.

Ronaldov gol iz penala u četvrtom minutu je treći najraniji gol u istoriji Svetskih prvenstava - Johan Neskens je 1974. godine u finalu postigao gol posle samo dva minuta igre, dok je Robin van Persi u meču za treće mesto, 2014. godine u Brazilu pogodio posle tri minuta igre.

Tim Fernanda Jera se, i pored ranog vođstva Portugalaca, nije predavala.

Izjednačenje šampionima iz 2010. godine doneo je Dijego Kosta u 24. minutu meča. Brazilac sa španskim pasošem je sjajno reagovao između trojice igrača Portugala, a zatim je snažnim udarcem loptu poslao u desni ugao gola.

Tom prilikom je glavni arbitar meča odlučio da konsultuje VAR zbog mogućnosti da je Dijego Kosta ranije napravio faul, ali odluka o postignutom golu nije promenjena.

Odličnu priliku da dovede Špance do vođstva propustio je Isko kada je u 26. minutu odlično šutirao, ali je pogodio prečku.

Do kraja prvog poluvremena viđena je velika borba, a za novo vođstvo Portugala ponovo je zasluža bio Ronaldo, koji se u listu strelaca u pisao i u 44. minutu, kada se golman Španije De Hea nije najbolje snašao i posle kiksa dozvolio novu prednost protivniku.

I drugo poluvreme najavljivalo je uzbudliv okršaj na Fišt stadionu u Sočiju.

I drugo vođstvo Portugalaca Španci su sustigli golom Dijega Koste u 55. minutu. Posle dobrog centaršuta Silve, buskets je glavom spustio loptu do Koste koji je iz neposredne blizine savladao golmana Patrisija.

Posle samo tri minuta igre za veliki preokret Španaca pogodio je Naćo, kada je sjajnim šutem poslao loptu u gol Portugala - 3:2.

Nakon pogotka Naća Španija nije blistala, ali ni na drugoj strani nije bilo konkretnijih šansi za izjednačenje.

Ipak, sjajnu partiju u Sočiju Kristijano Ronaldo upotpunio je golom u 88. minutu, kada je fantastičnim šutem iz prekida sa oko 25 metara udaljenosti pogodio mrežu De Hee.

Izveštaje naših novinara iz Rusije, analize, autorske tekstove, podkaste, detaljnu statistiku sa svake utakmice i za svakog igrača, kao i brojne intervjue pronađite na portalu Sport kluba.