Azarove čarolije dovoljne za Faraone

Belgija je zabeležila pobedu u pripremnoj utakmici za Mondijal u Rusiji na stadionu Kralj Boduen protiv Egipta 3:0. Poraze u prijateljskim utakmicama zabeležila su dva učesnika Svetskog prvenstva Nigerija i Panama.

Eden Azar Izvor: Getty Images/Julian Finney
Eden Azar

Briljirao je Eden Azar, koji je imao odlučujuće uloge kod prva dva gola za jednog od favorita iz senke na Mondijalu. Prvo je u 27. minutu stvorio poziciju za udarac i snažno šutirao, a golman El Hadadi kratko odbio do Romelua Lukakua, koji nije propustio priliku da postigne novi gol u dresu Crvenih đavola. Vezista Čelsija i najbolji igrač na ovoj utakmici i sam se upisao u listu strelaca 11 minuta kasnije, kada je neodbranjivo šutirao posle asistencije Janika Karaska.

Egipat je i pre, a i posle golova imao nekoliko lepih šansi, makar da postigne počasni gol, ali nisu imali sreće. U nadoknadi vremena Belgijanci su stigli do trećeg gola, a strelac je bio Maruan Felaini posle asistencije Mičija Bačuaija. Belgija do početka Svetskog prvenstva, na kojem igra u Grupi G sa Engleskom, Tunisom i Panamom, ima još duel sa Kostarikom, dok Egipat takmičenje u Grupi A i okršaje sa Urugvajem, Rusijom i Saudijskom Arabijom dočekuje bez pobede u pripremnom periodu.

Novi poraz pretrpela je Nigerija. Minimalnim rezultatom bila je bolja Češka a gol je postigao Kalaš u 25. minutu. Super Orlovima ovo je peti vezani meč bez pobede u kojima su doživeli četiri poraza i nimalo dobra uvertira za takmičenje u Grupi D sa selekcijama Hrvatske, Argentine i Islanda. Minimalni poraz pretrpela je i Panama od Norveške, a strelac je bio Džošua King.