Tri gola i asistencija Mesija u prvoj proveri Argentine

Tri gola i asistencija Mesija u prvoj proveri Argentine Izvor: Mike Stobe, Getty Images Sport
Lionel Mesi

Reprezentacija Argentine ubedljivo je u Buenos Ajresu pobedila selekcije Haitija u prvoj pripremnoj utakmici pred Svetsko prvenstvo u Rusiji.

"Gaučosi" su na čuvenoj "Bombonjeri" slavili sa 4:0, a trostruki strelac bio je Lionel Mesi.

Najbolji fudbaler Barselone svoj tim je doveo u vođstvo u 17. minutu iz penala i sa minimalnom prednošžu otišlo se na odmor.

U nastavku utakmice domaći su potpuno dominirali i od 58. do 69. minuta postigli su preostala tri pogotka. Mesi je dva puta bio na pravom mestu i iz neposredne blizine savladao je golmana Haitija Plasida.

Strelac poslednjeg gola i to na asistenciju Mesija bio je Serhio Aguero koji je u 59. minutu zamenio Gonzala Iguaina.

Argentina je meč počela u sastavu: Kabaljero, Di Marija, Facio, Iguain, Lancini, Lo Selso, Maskerano, Mesi, Otamendi, Salvio i Taljifiko, a kasnije su šansu dobili Pavon, Roho, Aguero, Meza, Banega i Akuna.

"Gaučosi" će poslednju proveru pred Mondijal imati 9. juna protiv Izraela, a na SP su u grupi D zajedno sa Islandom (16.06), Hrvatskom (21.06) i Nigerijom (26.06).