Francuzi spasili čast mondijalista, gol Balotelija

Odigrano je pet pripremnih utakmica učesnika predstojećeg Svetskog prvenstva u Rusiji, a pobedu je zabeležila samo Francuska.

Francuska Izvor: Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Ekipa Didije Dešana pokazala je zbog čega je smatraju jednim od glavnih favorita za osvajane "Zlatnog globusa". Francuska je savladala na Stadionu Francuska u Sen Deniju Irsku 2:0 i to bez mnogo muke. Golove za Galske petlove postigli su Olivije Žiru u 40. i Nabil Fekir četiri minuta kasnije. Glavne zvezde vicešampiona Evrope Antoan Grizman i Pol Pogba ušli su tek u drugom poluvremenu, kao i Usman Dembele, a u igru uopšte nisu ulazili između ostalih Igo Loris i Engolo Kante. Francuska se nalazi u Grupi C sa Australijom, Peruom i Danskom.

Četvorostruki svetski šampion Italije neće učestvovati na Mondijalu posle ravno šest decenija, a Azuri se nalaze na novom početku sa Robertom Manćinijem kao selektorom. Bivši trener Zenita debitovao je pobedom nad učesnikom Mondijala Saudi Arabijom 2:1, a razlog za zadovoljstvo ima i u činjenici da je čovek koga je vratio u nacionalni tim Mario Baloteli odigrao dobru utakmicu i krunisao je golom. Na 2:0 povisio je Beloti, a konačnih 2:1 postavio je Al Šeri. Saudi Arabija se takmiči u Grupi A sa domaćinom Rusijom, Urugvajem i Egiptom.

Od učesnika Mondijala poraz je pretrpeo i Iran. Ekipa koju sa klupe predvodi Karlos Keiroš gostovala je Turskoj prvi put posle 45 godina, a briljirao je napadač Evertona Dženk Tosun, koji je bio dvostruki strelac. Konačnih 2:1 postavio je Aškan Dedžagah iz penala u završnici utakmice. Iran će igrati u Grupi B sa Španijom, Portugalom i Marokom.

Portugal bez Kristijana Ronalda igrao je 2:2 protiv, takođe učenika Svetskog prvenstva Tunisa, iako je golovima Andrea Silve i Žoaoa Marija vodio 2:0. Prvo je Badri u 39. prepolovio zaostatak, a onda je remi mediteranskoj selekciji doneo Ben Jusef u 64. minutu. Tunis će igrati u Grupi G sa Belgijom, Panamom i Engleskom.

Nigerija je odigrala nerešeno sa DR Kongom 1:1. Super Orlove u vođstvo je doveo levi bek Burse Vilijam Trast-Ikong, a konačan rezultat postavio je Malango Ngita u 78. minutu. Nigerija na Mondijalu igra u Grupi D sa Argentinom, Hrvatskom i Islandom.