Remi u Klasiku, Barsa šampion bez poraza?

Remi u Klasiku, Barsa šampion bez poraza? Izvor: Getty Images/Gonzalo Arroyo Moreno

Fudbaleri Barselone i Reala remizirali su u Klasiku španskog fudbala, u okviru 36. kola LaLige, rezultatom 2:2.

Barselona Izvor: Getty Images/Matthias Hangst
Barselona

Strelci za domaće bili su Luis Suares u 10. i Lionel Mesi u 52, dok su golove za Madriđane postigli Kristijano Ronaldo u 14. i Garet Bejl u 72. minutu.

Takvim ishodom mogu biti zadovoljniji domaći, koji su celo drugo poluvreme igrali sa 10 igrača, zbog isključenja Serhi Roberta. Desni bek Barse je u finišu prvog dela u stilu boksera udario Marsela i zaradio direktan crveni karton.

Tim remijem je Barsa, koja je titulu osigurala još pre, ostala neporažena i u poslednjem teškom meču do kraja LaLige i velika je verovatnoća da će sezonu u prvenstvu završiti bez poraza. Do kraja je očekuju dueli sa Viljarealom, Levanteom i Sosijedadom.

Meč na prepunom Nou Kampu je bio intenzivan od samog starta. Posle odlične akcije domaćih, stvoren je višak na desnoj strani, Suares je sjajno uposlio Roberta i nastavio trk ka golu Reala, u nastavku je desni bek maestralno centrirao do Urugvajca koji sa sedam metara smešta loptu u mrežu.

Ipak, nije dugo trajalo slavlje navijača Barse, pošto je Real ubrzo došao do izjednačenja. Ronaldo je sjajno ušao sa leve strane u šesnaesterac, dodao do Krosa koji je centrirao do Benzeme, Francuz je glavom uputio loptu ka golu, koju je najbolji igrač sveta sa linije zakucao u mrežu.

Madriđani su do poluvremena nastavili sa dobrom igrom, imali izgledne prilike preko Ronalda i Benzeme, ali nije bilo promene rezultata.

U samom finišu poluvremena, domaći su ostali bez isključenog Roberta, očekivalo se da Real dominira u drugih 45 minuta i iskoristi brojčanu prednost, međutim, Barsa nije bila inferiorna nijednog trenutka.

To je pokazala i u uvodnim minutima nastavka, kad se Suares na sredini izborio za loptu sa Varanom, povukao kontru i pravovremeno dodao do Argentinca, koji se namestio na levu nogu i rutinski savladao Navasa.

Još u nekoliko navrata su Katalonci zapretili, Mesi je bio blizu gola u 70. minutu, ali je Kostarikanac izašao kao pobednik. Samo dva minuta kasnije usledila je kazna - Asensio je dodao do Bejla, a Velšanin neodbranjivim udarcem postavio konačan rezultat.

Meč na Kamp Nou obeležio je i oproštaj Andreasa Inijeste od Klasika. Sjajni vezista je napustio igru u 57. minutu i uz velike ovacije je ispraćen sa svog 38. večitog derbija.

Pogledajte rezultate i tabelu LaLige.

TOK MEČA

Sastavi:

Barselona (4-3-3): Ter Štegen - Roberto, Pike, Umtiti, Alba - Buskets, Rakitić, Inijesta - Kutinjo, Suares, Mesi

Real Madrid (4-3-3): Navas - Načo, Varan, Ramos, Marselo - Kasemiro, Modrić, Kros - Bejl, Ronaldo, Benzema

Goool! Sjajan početak Barselone! Akcija iz udžebnika u 10. minutu, stvoren višak na desnoj strani, Suares je sjajno uposlio Roberta i nastavio trk ka golu Reala, u nastavku akcije desni bek je maestralno centrirao do Urugvajca koji sa sedam metara smešta loptu u mrežu.

Goool! Prvi ozbiljniji napad Reala i gol! Ronaldo je u 14. minutu sjajno ušao sa leve strane u šesnaesterac, ostavio loptu Krosu koji je centrirao do Benzeme, a Francuz je glavom uputio ka golu, koju je na gol liniji Ronaldo zakucao u mrežu.

Od tog gola, Real je zaigrao znatno konkretnije i ubrzo ponovo zapretio - Ronaldo je ušao sa leve strane i šutirao snažno levom tik pored stative.

Raspoloženi Portugalac je imao i situaciju jedan na jedan sa Ter Štegenom, ali je nemački golman dobro reagovao i sprečio ga da dođe do drugog gola.

Situacija koja bi mogla da promeni dalji tok meča dogodila se u nadoknadi prvog dela - posle jednog duela pred šesnaestercem Barse, Serhi Roberto je udario Marsela, zbog čega je dobio direktan crveni karton.

Od starta drugih 45 minuta viđene su dve promene - u Barseloni je Nelson Semedo zamenio Kutinja, dok je kod Reala teren napustio Ronaldo. Umesto njega u igru je ušao Marko Asensio.

Ubrzo je Asensio imao sjajnu šansu za gol, posle kontre i odličnog pasa Modrića, međutim, šutirao je pravo u Ter Štegena.

Goool! Barselona vodi 2:1 od 52. minuta golom Mesija! Suares se na sredini izborio za loptu sa Varanom, povukao kontru i pravovremeno dodao do Argentinca, koji se namestio na levu nogu i rutinski savladao Navasa.

Ovacije za Andreasa Inijestu, koji je u 57. minutu izašao iz igre. Legenda Barse je odigrala poslednji Klasiko u karijeri, pošto na kraju sezone napušta Katalonce.

Gol Mesija dodatno je motivisao domaće, koji nijednog trenutka u nastavku nisu odavali utisak da imaju igrača manje, naprotiv, stvarali su šanse, a najbolju je propustio Mesi u 70. minutu, kad je izbio pred Navasa iskosa, ali šutirao nedovoljno dobro.

Goool! Madriđani dolaze do izjednačenja u 72. minutu preko Gareta Bejla! Asensio je odlično uposlio Velšanina, koji je pogodio ugao Ter Štegenovog gola i postavio konačan rezultat.