Petarda na Arsenovom oproštaju, nada Čelsija živi

Petarda na Arsenovom oproštaju, nada Čelsija živi Izvor: Mike Hewitt/Getty Images

Fudbaleri Arsenala ubedljivo su savladali Burnli u 36. kolu Premijer lige, na oproštajnoj utakmici menadžera Arsena Vengera od stadiona Emirejts, rezultatom 5:0.

Iskusnom Francuzu je pre početka meča ukazana velika počast špalirom napravljenim od igrača i članova stručnog štaba oba tima, a u narednih 90 minuta igrači Tobdžija su učinile da Venger na pravi način ode sa Emirejtsa - pet golova u mreži Burnlija, za najubedljiviji poraz ekipe Šona Dajša u Premijer ligi. Burnli je do sada najubedljivije savladan od strane Vest Broma 2016. godine (4:0) .

Domaći su od prvog minuta dominirali mečom, a naročito raspoloženi bili su Pjer-Emerik Obamejang i Aleksandar Lakazet. Upravo su njih dvojica učestvovali kod vodećeg gola Tobdžija u 14. minutu - Francuz u ulozi asistenta, a Gabonac kao egzekutor.

U nadoknadi prvog dela, Lakazet je povisio na 2:0 pošto je iskoristio dodavanje Beljerina.

U istom ritmu domaći su igrali i u drugom poluvremenu, pa su preko Kolašinca u 54. povisili na 3:0, da bi 10 minuta kasnije Ivobi zakucao loptu pod prečku sa 11 metara za nedostižnu prednost.

Konačan rezultat postavio je Obamejang u 75. i time krunisao fenomenalnu partiju. Ponovo je asistent bio Beljerin.

Arsenal je posle te pobede ostao šesti sa 60 bodova, dok je Burnli na sedmom mestu sa 54.

U derbiju kola na Stamford Bridžu, Čelsi je pobedom nad Liverpulom 1:0 zadržao matematičke šanse za plasman u Ligu šampiona.

Strelac jedinog pogotka bio je Olivije Žiru u 32. minutu, posle centaršuta Viktora Mozesa.

Redsi su bili konkretniji u prvom delu, ali nisu uspevali da pronađu put do mreže Tiboa Kurtoe. Najagilniji je bio Sadio Mane, koji je nekoliko puta zapretio Belgijancu, međutim, bezuspešno.

Sredinom drugog dela, Plavcima je poništen gol pošto je Ridiger zatresao mrežu iz ofsajd pozicije, da bi u samom finišu Solanke propustio priliku da donese Liverpulu bod.

Prošlogodišnji šampion je sada peti sa 69 bodova, dva manje od četvrtog Totenhema, a tri od Liverpula, koji ima i meč više.

Pogledajte rezultate i tabelu Premijer lige.