Atletiko iz drugog penala došao do pobede

Atletiko iz drugog penala došao do pobede Izvor: Denis Doyle, Getty Images Sport

Fudbaleri Atletiko Madrida savladali su Alaves na strani rezultatom 1:0 u 35. kolu španske LaLige.

Jedini gol na meču postigao je Kevin Gameiro iz penala u 78. minutu, samo sedam minuta pošto je Fernando Tores propustio šansu da dovede Jorgandžije u vođstvo, takođe, sa bele tačke. Udarac iskusnog napadača sjajno je odbranio golman Alavesa Pačeko, koji je u 63. minutu stao na gol umesto povređenog Sivere.

Oba penala skrivio je vezista domaćih Mubarak Vakaso. Kod prvog, Ganjanin je srušio Vitola, dok je kod drugog igrao rukom posle šuta Toresa.

U poslednjim sekundama meča gosti su ostali sa igračem manje, pošto je Anhel Korea najpre zbog nesportskog ponašanja, a zatim i prigovora sudiji, dobio dva žuta kartona u nekoliko sekundi.

Atletiko je tom pobedom zadržao drugu poziciju sa 75 bodova, četiri više od trećeplasiranog Reala, koji ima meč manje.

Alaves je 13. sa 41.

Ekipu Dijega Simeonea u četvrtak očekuje revanš meč polufinala Lige Evrope sa Arsenalom. U prvom duelu na Emirejtsu bilo je 1:1.

Pogledajte rezultate i tabelu španske lige.