Real okrenuo u Minhenu, za prednost pred revanš

Real okrenuo u Minhenu, za prednost pred revanš Izvor: Gonzalo Arroyo Moreno, Getty Images Sport

Fudbaleri madridskog Reala savladali su Bajern u Minhenu posle preokreta 2:1, u prvom meču polufinala Lige šampiona.

Trijumf Madriđanima doneli su Marselo golom u 44. minutu i Marko Asensio u 57. Prethodno je vodeći gol za domaće postigao Džošua Kimih u 28.

Može se reći da Bavarci nisu zaslužili poraz, pošto su tokom većeg dela meča bili bolji rival i stvarali zrelije prilike, ipak, Madriđani su umešno iskoristili dve situacije, koje isprva nisu delovale kao izgledne šanse, i slavili.

Na taj način, Madriđani se nalaze u izuzetno dobroj situaciji pred revanš narednog utorka u Madridu i na putu su da i treću godinu zaredom igraju u finalu. Prethodna dva puta uspevali su da dođu do titule.

Zanimljivo, istu prednost pred revanš na svom stadionu Real je stekao i prošle godine, u duelu dva tima u četvrtfinalu. Tada je drugi meč doneo mnogo uzbuđenja i produžetke, da li će i sledeće nedelje biti slično?

U prvih dvadesetak minuta viđeno je pravo takitčko nadmudrivanje, Bajern je držao loptu, Real pokušavao dugim prema najisturenijem Ronaldu, međutim, i jedni i drugi bezuspešno.

Bavarci su se našli u problemu od starta pošto je u 10. minutu teren napustio Arjan Roben zbog povrede (isto je nešto kasnije učinio i Džerom Boateng).

Meč je dobio na ritmu tek posle vodećeg gola Bavaraca. Lopta je krenula od Ulrajha, Kimih je dodao u sredinu i nastavio pravolinijsko kretanje, što je uočio Hames i sjajno ga uposlio, pa je mladi Nemac iskosa sa desne strane zatresao mrežu loše postavljenog Navasa.

U nastavku meča, Bavarci su imali priliku da dupliraju prednost, pretili su Humels i Levandovski, ali u jeku njihovih napada Real je bio taj koji je došao do gola. Ramos je poslao loptu na drugu stranu, odakle je nazad vratio Karvahal pravo do Marsela, koji je sjajnim udarcem sa 16 metara savladao Ulrajha! Sjajni Brazilac je tako nastavio niz golova u nokaut fazi, pošto je bio strelac i protiv PSŽ i protiv Juventusa.

U nadoknadi vremena Bajern je mogao do novog vođstva, Levandovski je najpre šutirao glavom, zatim i Miler posle kornera, ali bez promene rezultata.

Zidan je od starta drugog dela uveo Asensija umesto neprimetnog Iska, što se ispostavilo kao dobar potez pošto je mladi Španac doveo Real do preokreta. Rafinja je izgubio loptu na sredini terena, usledila je munjevita kontra, Asensio i Vaskes su razemenili pasove, posle čega je rezervista rutinski poslao loptu u dalji ugao Ulrajhovog gola.

Od tog trenutka, Bajern je napadao svim silama, Riberi je nekoliko puta pretio Navasu, ali je Kostarikanac izlazio kao pobednik. Na drugoj strani, Ronaldo je uspeo da postigne gol, međutim, on nije priznat pošto je Portugalac igrao rukom, pa je rezultat do kraja meča ostao identičan.

TOK MEČA

Tok meča sa Alijanc arene možete pratiti uz Sport Klub.

U postavi Bavaraca nema većih iznenađenja, trener Jup Hajnkes je odlučio da na teren pošalje najjači sastav. Njegov kolega Zinedin Zindan u startnih 11 nije uvrstio Karima Benzemu, što može da predstavlj neočekivanu odluku. a od starta nema ni Gareta Bejla.

Sastavi:

Bajern (4-3-3): Ulrajh, Kimih, Boateng, Humels, Rafinja - Javi Martines, Hames Rodriges, Miler - Roben, Riberi, Levandovski

Real (4-3-3): Navas, Karvahal, Ramos, Varan, Marselo - Kasemiro, Modrić, Kros - Lukas Vaskes, Isko, Ronaldo.

Zanimljiva situacija viđena je već na startu meča, Riberi je probao da centrira, lopta je pogodila Karvahala, Bavarci su tražili penal, ali je sudija Kujpers odmahnuo rukom. Ispostavilo se da je to dobra odluka, pošto se na ponovljenom snimku vidi da je bek Reala ramenom zaustavio loptu.

Problemi za domaći tim u uvodnim minutima. Holanđanin Arjan Roben je doživeo povredu, zbog koje je morao da napusti teren. Umesto njega, u igru je ušao Tijago Alkantara.

U uvodnih 20 minuta nije bilo izglednijih situacija za golove. Bajern je imao nešto veći posed i kroz pas igru pokušavao da ugrozi Navasa, ali je odbrana Madriđana bila spremna za svaki napad. Real je, sa druge strane, najčešće preskakao sredinu i gađao Ronalda u napadu.

Iz takve igre uspeo je samo jednom da zapreti, kad je Portugalac ušao u šesnaesterac sa strane, probao da vrati povratnu, ali su defanzivci Bajerna dobro reagovali.

Nekoliko trenutaka kasnije, lopta se srećno odbila do Karvahala, koji je šutirao iskosa sa petnaestak metara, ali pravo u Ulrajha.

Goool! Bajern dolazi do vođstva u 28. minutu, golom Džošue Kimiha. Napad domaćih je krenuo od Ulrajha, Kimih je dodao u sredinu i nastavio kretanje, a Hames ga je sjajno progirao u prostor, posle čega je mladi Nemac iskosa zatresao mrežu loše postavljenog Navasa.

Samo nekoliko minuta kasnije Bavarci su se našli u novom problemu. Posle Robena i defanzivac Džerom Boateng je zbog povrede završio meč pre vremena. Umesto njega ušao je Niklas Zule.

Bajern je u finišu pojačao pritisak i iz takve igre je mogao da duplira prednost. Posle kornera je pokušao Levandovski, lopta je došla do Humelsa, koji je šutirao preko gola. Ubrzo je zapretio i Miler, posle centaršuta Rafinje, ali je njegov volej udarac izblokiran u poslednjem trenutku.

Goool! Real dolazi do izjednačenja u 44. minutu preko Marsela. Posle dugog napada Madriđana, Ramos je poslao loptu na drugu stranu, odakle je nazad vratio Karvahal pravo do Marsela, koji je sjajnim udarcem sa 16 metara savladao Ulrajha! Sjajni Brazilac je tako nastavio niz golova u nokaut fazi, pošto je bio strelac i protiv PSŽ i protiv Juventusa.

Samo dva minuta kasnije Levandovski je mogao da vrati prednost svom timu, centrirao je Hames iz slobodnog udaraca, međutim, Poljak iz neposredne blizie glavom šutira u dobro postavljenog Navasa. Već u sledećem napadu, opasno je zapretio i Miler posle kornera, ali je posle 45 minuta ostalo - 1:1.

Trener Madriđana je od starta drugog dela šansu ukazao Marku Asensiju, koji je u igru ušao umesto neprimetnog Iska.

Bajern je zapretio već u uvodnim napadima, Riberi je sjajno prevario Varana kod gol aut linije, poslao loptu na peterac, ali su tamo reagovali gostujući defanzivci.

Goool! Real vodi 2:1 od 57. minuta, strelac Asensio! Rafinja je izgubio loptu na sredini, usledila je munjevita kontra Madriđana, Asensio je dodao do Vaskesa, ovaj mu vratio u pravom trenutku, da bi rezervista poslao loptu u nebranjeni deo mreže.

Poput prethodnog gola Reala, ponovo je Bajern posle samo dva minuta mogao da uzvrati, ali je udarac Riberija zaustavio Navas. ubrzo je Francuz ponovo probao iz izgledne situacije, međutim, i tada je golman Reala izašao kao pobednik.

Sredinom drugog poluvremena i Zidan je morao da pravi prinudnu izmenu. Karvahal se povredio, a zanimljivo, u igru je umesto njega ušao Karim Benzema. Na desnom beku će do kraja meča igrati Vaskes.

Madriđani su i po treći put zatresli mrežu Ulrajha, učinio je to Kristijano Ronaldo sjajnim šutem levom nogom, ali mu pogodak nije priznat zato što je prethodno loptu primirio rukom. Naravno, Portuglac je tvrdio da je bilo rame...

Do kraja duela nisu bile viđene izglednije prilike za gol, Bajern je uzaludno pokušavao da izbegne poraz, pa će u revanšu morati da nadoknadi minus.