Semafor na San Siru prazan, nula Milana i Napolija

Semafor na San Siru prazan, nula Milana i Napolija Izvor: Marco Luzzani/Getty Images

U 32. kolu italijanske Serije A Milan i Napoli su odigrali bez golova, dok je Bolonja slavila rezultatom 2:0 protiv Verone. Sasuolo i Benevento su remizirali 2:2.

Iako je meč završen bez golova, derbi Milana i Napolija nije bio bez šansi. U prvom poluvremenu su i jedna i druga ekipa imale šanse ali su mreže mirovale.

U drugom poluvremenu su timovi igrali bez ozbiljnih prilika, a šansu da Napoliju donese tri boda propustio je Poljak Arkadiuš Milik u nadoknadi. On je imao situaciju jedan na jedan sa golmanom Đanluiđijem Donarumom koji je fenomenalno odbranio i spasao "rosonere" te je tako ostao bod na "San Siru".

Bolonja je savladala davljenika Veronu rezultatom 2:0. Bolonja je vodila od 31. minuta kada je Simone Verdi dao gol. Domaći su mogli da dođu do dva gola prednosti do kraja poluvremena jer su imali dve dobre šanse, ali su na gol čekali tek do 94. minuta kada je Adam Nađ pogodio za 2:0.

U meču Sasuola i Beneventa, gol za Benevento je dao Čeik Dijabate u 22. minutu. Mateo Politano je zatim preokrenuo rezultat golovima u 41. i 65. minut da bi Dijabate izjednačio i doneo bod poslednjeplasiranom timu u Seriji A pogotkom u 73. minutu.