Albiol drži Napoli u trci, Lacio posustaje

Albiol drži Napoli u trci, Lacio posustaje Izvor: Getty Images/Gabriele Maltinti
Serija A

U poslednja dva meča 29. kola Serije A Napoli je uz dosta muke savladao na svom terenu Đenovu 1:0 i ostao u trci za titulu sa Juventusom, dok je Lacio neprijatno iznenadio na Olimpiku i odigrao samo 1:1 sa Bolonjom.

Raul Albiol Izvor: Francesco Pecoraro/Getty Images

Napoli se mnogo mučio protiv nezgodnih Grifona, a dodatno je sve otežala povreda Mareka Hamšika, koji je iz igre već u 20. minutu a umesto njega na teren je ušao Pjotr Zjelinski. Odolevali su Đenovljani sve do 72. minuta kada je Raul Albiol najviše skočio posle kornera Kaljehona i konačno probio bedem gostiju. Ispostaviće se da je to konačan rezultat. Ovim trijumfom Napoli je prišao Juventusu na dva boda zaostatka. Đenova ima 30, šest više od 18. Krotonea, prvog u zoni ispadanja.

Lacio je tokom čitavog toka šampionata držao poziciju koja vodi u Ligu šampiona, ali ju je ispustio u ovom kolu. Zasluga za to pripada Bolonji, koja je odolela na Olimpiku. Simone Verdi je doveo goste u vođstvo već u trećem minutu. Ipak, Lacijali su brzo odgovorili i već u 16. minutu Lukas Leiva je postigao prvi ligaši gol za Lacio, ali čak treći ove sezone, čime je izjednačio najbolji golgeterski učinak od kada igra u Evropi, pošto je tolik golova postigao za Liverpul u sezoni 2008/9. Na kraju, nebesko-plavi i pored izražene inicijative u drugom poluvremenu (posed lopte 64%, šutevi u gol 13:5), nisu uspeli da dođu do drugog gola, samim tim do pobede.

Rimljanima je ovo treći vezani meč bez pobede u Seriji i sada su prepustili četvrto mesto Interu, koji ima 55 bodova, jedan više od Lacija, dok je Milan na samo četiri boda zaostatka od rimskog tima, koji ima i utakmicu više.