Nema zime za Lacio u Kijevu, Sporting nakon produžetka Izvor: Dennis Grombkowski/Bongarts/Getty Images

Nakon Atletiko Madrida, u četvrtfinale Lige Evrope plasirali su se Marsej, Lacio i Lajpcig. Sporting je u Plzenju eliminisao Viktoriju nakon produžetka.

Viktorija Izvor: Getty images/Matej Divizna
Viktorija

Viktorija je u Plzenju uspela da nadoknadi dva gola zaostatka, a produžetak je svom timu sa dva pogotka, u 6. i 64. minutu obezbedio Marek Bakoš. Sporting je imao penal u prvom minutu nadoknade nakon faula Reznika u kaznenom prostoru, ali je Aleks Hruska odbranio udarac Basu Dostu. Bruno Fernandeš je natrčao na odbijenu loptu, ali je prebacio ceo gol.

Sporting je nakon velike borbe, u drugom minutu nadoknade prvog produžetka ipak došao do plasmana u četvrtfinale. Rodrigo Bataljija bio je čovek odluke. Loptu je iz kornera ubacio Fernandes, a Bataljia glavom matirao golmana Viktorije za koju je evropska sezona završena nakon poraza od 3:2.

U toku je produžetak.

Morgan Sanson, Olimpik Marsej Izvor: Adam Pretty/Bongarts/Getty Images

Olimpik iz Marseja je i u revanšu bio bolji od Atletik Bilbaoa i slavio sa 2:1 (nakon 3:1 u prvom meču odigranom u Marseju).

Dmitri Paje je sa bele tačke u 38. minutu doneo prednost Marseju, a u 52. minutu je prednost udvostručio Lukas Okampos. Okampos je iskosa sa oko 18 metara snažno šutirao i zatresao mrežu rivala. Poraz Bilbaoa ublažio je Injaki Vilijams golom iz blizine u 74. minutu. Samo dva minuta kasnije Atletiko je ostao sa desetoricom igrača na terenu, a drugi žuti karton dobio je Aduriz.

Lacio Izvor: Marco Rosi/Getty Images

Heroj Lacija je nekadašnji fudbaler Liverpula, Lukas Leiva koji je udarcem glavom matirao golmana Dinama u Kijevu i doneo vođstvo svom timu. Luis Alberto je sjajno centrirao iz kornera, a Leiva u skoku pokupio loptu i poslao je u mrežu. Pobedu je sedam minuta pre kraja meča potvrdio Stefan de Fraj koji je odlično reagovao na ubačenu loptu u peterac. U prvom meču je bilo 2:2.

BIG Lajpcig, fudbal Izvor: Getty images/Ronny Hartmann

Lajpcig se u narednu fazu plasirao uz remi na gostovanju Zenitu u Sankt Peterburgu, bilo je na kraju 1:1. Poveli su gosti preko Avgustina u 22. minutu koji je lepo primio loptu na oko 10 metara od gola, namestio se i precizno šutirao, a Druisi je na dodavanje Krišita u nadoknadi prvog poluvremena bio precizan za 1:1. Mogao je Lajpcig i do pobede u ovom meču, ali je u samom finišu Timo Verner promašio penal, tačnije šut je pročitao i odbranio glman Lunev. U prvom meču je Lajpcig slavio sa 2:1.