Lokosi pregazili Maksimir, Hajduk u 90+6 do pobede

Lokosi pregazili Maksimir, Hajduk u 90+6 do pobede Izvor: Getty Images/Claus Andersen
MLS

Novi ubedljiv poraz Dinama, Pobeda Hajduka i "ludnica" na Poljudu u završnici meča.

Do pre mesec dana Dinamo u 22 kola Prve lige nije imao niti jedan poraz. Od tada do 10. marta odigrana su u Hrvatskoj četiti kola, a Dinamo je doživeo tri poraza. sada već dva vezana i veoma ubedljiva.

Nakon poraza od Rijeke 4:1, Dinamo je na Maksimiu poražen od Lokomotive identičnim rezultatom. Nakon samo devet minuta igre, Lokosi su poveli golom koji je sa bele tačke postigao Majer. Olmo je uspeo da izjednači u 25. minutu, ali je Lokomotiva na odmor ipak otišla sa prednošću nakon gola Kastratija.

U drugom poluvremenu su kobni po Modre ponovo bili isti igrači, i ponovo na isti način. Majer sa bele tačke za 3:1, i Kastrati u 67. minutu za konačnih 4:1 i važnu pobedu za Lokose.

Hajduk je u Splitu dočekao Istru, a duel je na Poljudu pripao Hajduku koji je slavio sa 3:2 nakon 97 minuta igre.

Domaćin je poveo preko Đurča u 15. minutu, a samo osam minuta kasnije za izjednačenje se pobrinuoo Vojnović. U drugom poluvremenu prva do gola dolazi Istra, a u strelce se upisao Matei. Izjednačenje Hajduku doneo je Said u 71. minutu meča, a za pobedu je u šestom minutu nadoknade precizan bio Karlo Letica - prvi golman Hajduka.

Letica je krenuo sa saigračima u praktično poslednji napad na meču. Sjajno je ispratio centaršut i udarcem glavom savldaoa golmana Istre. U subotu ujutru, Letica se našao na naslovnoj strani španske Marke koja ga vidi kao najbolje rešenje za čuvara mreže, ni manje ni više nego, Reala iz Madrida.

Tabelu pogledajte ovde, kao i sve rezultate i raposred.