Sjajni Dmitrović bez rešenja za Ronalda

U prvom utakmici subotnjeg programa 28. kola La Lige Real je kao gost slavio protiv Eibara 2:1, uz dva gola Kristijana Ronalda.

Kristijano Ronaldo Izvor: Denis Doyle, Getty Images
Kristijano Ronaldo

Domaćin je bio bolji i konkretniji rival u prvom poluvremenu. Imao je preimućstvo u posedu lopte 61:39%. Ipak, Madriđani su poveli u 33. minutu nakon greške Arbilje i sjajnog dodavanja Modrića Kristijano Ronaldo je savladao Dmitrovića. U 42. odlični Subotičanin uspeo je Ronaldu da skine čist zicer.

Eibar je došao do zasluženog izjednačenja nakon kornera Pedra Leona u 50. minutu Ivan Ramis je iskoristio ležerno postavljanje i lošu intervenciju Serhija Ramosa. Madriđani su pojačali pritisak, imali tri lepe prilike. Modrić i Bejls su šutirali pored gola, a Dmitrović je još jedan odbranio Kristijanu Ronaldu. Imao je i Eibar dve lepe prilike preko Inuija i Kikea, koji nisu bili precizni. Usledila je kazna šest minuta pre kraja, Karvahal je ubacio loptu na peterac, a Ronaldo se stvorio iz drugog plana sam kao duh i Dimitrović nije imao nikakve šanse.

Real je treći na tabeli sa 57 bodova, 12 manje od Barselone, dok je Eibar osmi sa 39 četiri manje od sedmog Viljareala, koji je na poslednjem mestu koje vodi u Evropu.