Sveci nedorasli Kraljevskom klubu, Redsi otaljali posao

Sveci nedorasli Kraljevskom klubu, Redsi otaljali posao Izvor: Alex Caparros Getty Images Sport
Real Madrid

Fudbaleri madridskog Reala plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona pošto su u revanšu savladali Pari Sen Žermen rezultatom 2:1. U narednu rundu plasirao se i Liverpul koji je, posle 5:0 u prvom meču protiv Porta, kod kuće igrao bez golova.

Kraljvski klub nastavlja put ka odbrani evropskog trona, pošto je preskočio Svece ukupnim rezultatom 5:2 (u prvom meču u Madridu bilo je 3:1). Parižani, sa druge strane, završavaju takmičenje već na startu nokaut faze i, uprkos sjajnim partijama u grupnoj fazi i velikim ambicijama, ostaju daleko od evropske titule i ove sezone (prošle ispali od Barselone u istoj rundi).

Madriđane su do pobede vodili Kristijano Ronaldo golom u 51. minutu i Brazilac Kazemiro, koji je bio strelac u 80. Počasni pogodak za domaćine postigao je Edinson Kavani u 71.

Posle ne tako interesantnog prvog poluvremena, u kojem, osim prilika Benzeme i Ramosa na jednoj i Mbapea na drugoj strani, nije bio viđen preterano dobar fudbal. Drugi deo počeo je velikom bakljadom domaćih navijača, koji kao da su najavili velika uzbuđenja u nastavku.

Već u 51. minutu usledilo je veliko razočarenje za njih. Loptu je na sredini terena izgubio neoprezni Alves, u nastavku akcije Asensio je sjajno proigrao Vaskesa, koji je preciznim centaršutem pronašao Ronalda na drugoj stativi, pa Portugalcu nije bilo teško da savlada Areolu i praktično dovede Madriđane na korak od četvrtfinala.

Da stvari budu još gore za domaće pobrinuo se Verati, koji je u 66. minutu zbog prigovora dobio drugi žuti karton, pa je PSŽ ostao sa igračem manje. To, međutim, nije smetalo Emerijevoj ekipi da pet minuta kasnije dođe do izjednačenja.

Posle jednog centaršuta u 71. minutu, Silva je vratio loptu na desetak metara, Pastore je šutirao glavom, lopta se odbila od nogu defanzivaca Reala, pogodila Kavanija u koleno i završila u mreži. Međutim, i tada je bilo jasno da je pred Parižanima nemoguća misija, a nadu i najvećih optimista uništio je Kazemiro, koji je posle loše reakcije Rabio savladao Areolu i postavio konačan rezultat.

U četvrtfinalu će se naći i Liverpul, koji je posle 5:0 protiv Porta u Portugalu bez problema odradio posao na Enfildu. Jasno je bilo da domaći neće ulagati previše truda u ovaj meč, Klop je na klupi ostavio Salaha, Van Dajka i Robertsona, ali su uprkos tome Crveni bili bliži pobedi.

Mane je u prvom poluvremenu propustio sjajnu šansu, kad je pogodio stativu, a u nastavku je Firmino bio najbliži golu. Ipak, njegov udarac je u odsudnom momentu izblokiran i to je ujedno bila i poslednja zanimljiva situacija na meču.

Liverpulu je to prvi plasman u četvrtfinale Lige šampiona od 2009. godine, kad su u osmini finala izbacili madridski Real.

TOK MEČA PSŽ - REAL

Sastavi:

PSŽ: Areola - Alves, Tijago Silva, Markinjos, Juri Berčiče - Verati, Mota, Rabio - Mbape, Kavani, Di Marija

Real: Navas - Karvahal, Varan, Ramos, Marselo - Lukas Vaskez, Kazemiro, Kovačić, Asensio - Benzema, Ronaldo

Tok meča iz Pariza možete uživo pratiti uz Sport Klub.

Parižani su odlučniji od starta, Di Marija je naročito raspoložen za igru, ali domaći nisu uspeli u uvodnim minutima da priprete ozbiljnije golu Navasa. Sa druge strane, Real strpljivo čeka šansu, i iz takve igre je mogao da dođe do gola. Ramos je, posle prekida u 18. minutu, šutirao iz neposredne blizine, međutim, Areola je sjajno reagovao i spasao svoj tim.

U nastavku meča nije bilo konkretnijih prilika, pa je vredno pomena jedino polušansa Berčičea u 25. minutu, kad je posle kombinacije sa Mbapeom šutirao daleko od stative.

Ponovo je Real zapretio. U 38. minutu, Benzema se našao u sjajnoj prilici i šutirao sa 10 metara, ali je Areola ponovo dobro reagovao.

Ta šansa Madriđana kao da je prodrmala PSŽ, pa su Sveci ubrzo uzvratili na drugoj strani i za dva minuta dva puta zapretili. Najpre je pokušaj Di Marije da uposli Kavanija u 41. sjajno zaustavio Navas, da bi minut kasnije, Mbape šutirao iskosa pravo u Kosatrikanca. To je ujedno bila i poslednja zanimljiva situacija u prvom poluvremenu.

Drugo poluvremena na Parku Prinčeva započelo je velikom bakljadom domaćih navijača, pa je sudija Feliks Brih na trenutak prekinuo meč.

Goool! Real dolazi u vođstvo u 51. minutu preko Ronalda. Loptu je na sredini terena izgubio neoprezni Alves, u nastavku akcije Asensio je sjajno proigrao Vaskesa, koji je preciznim centaršutem pronašao Ronalda na drugoj stativi, pa Portugalcu nije bilo teško da savlada Areolu i praktično dovede Madriđane na korak od četvrtfinala. Svecima su sada potrebna četiriri gola da bi prošli dalje.

Brzo su Parižani mogli do poravnanja, igrao se 60. minut, kad je posle dobre akcije Kavani pokušao iz neposredne blizine, ali je Navas bio na mestu.

U velikim problemima će biti Pari Sen Žermen do kraja meča, pošto će morati da igra sa igračem manje. Italijan Marko Verati je isključen u 65. minutu, pošto je zbog prigovora dobio drugi žuti karton.

Kraljevski klub je brzo mogao da materijalizuje brojčanu prednost, Benzema je uposlio Asensija, ovaj šutirao sjajno iz prve sa desetak metara, ali je lopta pogodila stativu.

Goool! Usledila je kazna na drugoj strani. Posle jednog centaršuta u 71. minutu, Silva je vratio loptu na desetak metara, Pastore je šutirao glavom, lopta se odbila od nogu defanzivaca Reala, pogodila Kavanija u koleno i završila u mreži!

Ubrzo je Benzema mogao da se upiše u strelce, posle kontranapada i situacije dva na jedan. Međutim, Francuz je suviše oklevao i na kraju je njegov udarac izblokiran.

Goool! Kazemiro u 80. minutu vraća prednost Realu. Posle napada po desnoj strani, Rabio je nespretno izbacio loptu, ona je stigla do Brazilca, koji je šutirao sa desetak metara savladao Areolu.

Tim pogotkom Kraljevski klub je i definitivno rešio pitanje prolaska u četvrtfinale.

Kad je reč o drugom meču između Liverpula i Porta, Redsi imaju prednost od 5:0 iz prvog duela i praktično su već obezbedili plasman u narednu rundu.

Zbog toga, Jirgen Klop je odlučio da ostavi na klupi Mohameda Salaha:

Karijus - Gomez, Lovren, Matip, Moreno - Henderson, Milner, Džan - Lalana, Mane, Firmino

Sa druge strane, za Porto će nastupati:

Kasiljas - Pereira, Felipe, Rejes, Dalo - Oliver Tores, Andre Andre, Bruno Kosta, Korona - Vari, Abubakar

I dešavanja sa utakmice između Liverpula i Porta možete pratiti na našem portalu.