Raspucani Liverpul, VBA pred Čempionšipom

Utakmice 28. kola Premijer lige od 16 časova obeležili su Liverpul, koji je nastavio sa odličnim igrama, pošto je protiv Vest Hema ubedljivo slavio 4:1, Brajton ubedljivim trijumfom protiv Svonsija, ali i VBA novim porazom, koji ga približavaju Čempionšipu.

Liverpul Izvor: Getty Images Sport, Michael Regan
Liverpul

Redsi su odlično počeli utakmicu, pošto je najbolji strelac Mohamed Salah pogodio stativu već u drugom minutu. Međutim, moglo je da bude veoma neprijatno za domaćina pošto je Marko Arnautović propustio odličnu priliku za Čekićare. Liverpul je došao do vođstva u 29. minutu, pošto je Emre Džan odlično reagovao posle sjajno izvedenog kornera od strane Salaha. Sav otpor Vest Hema skršen je u svega šest minuta drugog dela. U 51. minutu sjajnu akciju Okslejd-Čembrlena golom je krunisao Mohamed Salah, a u 57. minutu raspoloženi Emre Džan ovog puta je sjajno proigrao Roberta Firmina za 3:0. Dašak nade za ekipu iz Londona pružio je Marko Antonio, koji je u 58. minutu ušao u igru, a već u narednom postigao gol. Međutim, razlika je bila prevelika a Liverpul suviše dobar, tako da preokret nije mogao da se očekuje. Ali je Liverpul postigao još jedan gol. Ovog puta je strelac bio i treći član udarnog trija Saidu Mane, na asistenciju Robertsona u 77. minutu. Ovom pobedom Redsi su bar na 24 časa izbili na drugo mesto sa 57 bodova, jednim više od Mančester Junajteda, koji ima meč manje.

VBA je sve bliži Čempionšipu, naročito posle poraza na svom terenu od Hadersfilda 2:1. Van La Para u 48. i Munije u 53. minutu doveli su goste do velikog vođstva od 2:0, a uspeo je da smanji Doson u 64. minutu. VBA je zakucan za samo dno sa 20 bodova, čak šest manje od 19. Stouka, a sedam od sigurne zone.

Sautempton je jedan od timova koji je takođe u nezavidnoj situaciji. Sveci su na gostovanju Barnliju na Tarf Muru tražili trijumf, a veliku priliku imali su preko Dušana Tadića, ali je sjajno intervenisao kapiten domaćih Ben Mi. Kazna je stigla u 67. minutu kada se Barns odlično snašao u šesnaestercu i leđima zatresao mrežu. Ipak, bod spasa doneo je Gabijadini u 90. minutu, posle vrlo sporne situacije, pošto se sudija sudario sa jednim igračem domaćih. Inače, ovo je Italijanu prvi gol posle 17 utakmica. Sautempton je uspeo da pobegne iz opasne zone, pošto sada ima 27 bodova, koliko i Kristal Palas i Svonsi, ali bolju gol razliku od tih ekipa, dok Barnli ne zna za pobedu još od 12. decembra, tačnije 11 utakmica u Premijer ligi.

Brajton je gurnuo Svonsi u opasnu zonu, s obzirom da je slavio ubedljivo 4:1. Marej je bio dvostruki strelac u 18. i 69. minutu, Nokert je u 73. povisio na 3:0. Dank je postigao autogol za 3:1, a Lokadija je u 90. postavio konačan rezultat. Ovom pobedom Brajton se popeo na 11. mesto sa 31 bodom.

Njukasl je imao velika tri boda u džepu, pošto je Dvajt Gejl sa dva gola, prvim pogocima još od decembra, doneo velikih 2:0 na gostovanju Bornmutu. Međutim, Smit u 80. i Gosling u 89. minutu doneli su veliki bod Trešnjicama u borbi za opstanak. Bornmut je 10. sa 32 boda, dok je Njukasl 15. sa 29.