Portugal prvi finalista EP u futsalu

Portugal prvi finalista EP u futsalu Izvor: Tom Dulat/Getty Images for UEFA

Futsaleri Portugala prvi su finalisti Evropskog prvenstva u Sloveniji. Oni su u polufinalu slavili protiv selekcije Rusije 3:2 u veoma uzbudljivom meču.

Najzaslužniji za pobedu Portugalaca u polufinalu bio je Andrej Koeljo koji je postiga dva gola za svoj tim.

Rusi su u dvorani "Stožice" poveli golom Brazilca Lime već u četvrtom minutu duela, pa je tako tim selektoria Skoroviča na pauzu otišao sa minimalnom prednošću.

U nastavku su Portugalci zaigrali agresivnije a izjednačujući gol postigao je Andrej Koeljo u 31. minutu. Samo pet minuta kasnije isti igrač je doneo i preokret.

Treći gol za Portugal postigao je Bruno Koeljo u 40. minutu, a konačnih 3:2 postavio je strelac prvog gola za Rusiju Lima, u 40. minutu i tako obezbedio neizvesnu završnicu.

Portugal će se tako po drugi put u svojoj istoriji naći u finalu Evropskog prvenstva. Prošli put su to uradili 2010. godine u Mađarskoj, kada je u finalu bolja od njih bila Španija.

Rikardinjo i ekipa će u finalu odmeriti snage sa boljim iz duela Kazahstan-Španija, pa postoji mogućnost da se osvete Špancima za poraz iz 2010.

Drugi polufinalni duel između Kazahstana i aktuelnog šampiona Evrope selekcije Španije na programu je od 21 čas, uz direktan prenos na Sport klubu 2.