EP Futsal: Srbija u četvrtfinalu, Italijani ispali!

Futsaleri Slovenije pobedili su reprezentaciju Italije 2:1 i na taj način se plasirali u četvrtfinale Evropskog prvenstva u Sloveniji, a takođe i svojom pobedom obezbedili nastup Srbije u najboljih osam na starom kontinentnu.

Posle pobede Slovenaca jasno je da će domaćini prvenstva igrati protiv Rusije u četvrtfinalu, dok će protivnik Srbije biti Kazahstan.

Italija je povela na samom početku meča golom Onorija u trećem minutu, ali je dvostruki strelac i heroj Slovenije bio kapiten Igor Osredkar golovima u poslednjih deset minuta.

"Obećao sam da ćemo protiv Italije obezbediti prolaz dalje posle meča sa Srbijom. Održali smo obećanje", izjavio je igrač Slovenije.

Utakmice četvrtine finala Rusija-Slovenija i Srbija-Kazahstan na programu su u ponedeljak u ljubljanskoj hali Stožice.

Ranije je odigran meč u gurpi B u kojem su Rusija i Kazahstan remizirali 1:1 i na taj način otvorili vrata Srbije za prolaz u drugu fazu takmičenja.