Siguran let Orlova preko Gvangdžoua

Siguran let Orlova preko Gvangdžoua Izvor: Srdjan Stevanovic, Getty Images

Reprezentacija Srbije ostvarila je pobedu u prvom pripremnom meču pred Svetsko prvenstvo u Rusiji naredne godine, pošto je bila bolja od Kine u Gvangdžou 2:0.

Od starta je zaigrao i Sergej Milinković-Savić, koga Muslin nije pozivao. Za razliku od kvalifikacija Krstajić je utakmicu počeo u formaciji sa četvioricom pozadi.

SRBIJA: Stojković - Rukavina, Ivanović, Tošić, Obradović - Gudelj - Milinković-Savić, Kostić, Ljajić, Tadić - Mitrović

Srbija je bolje krenula i ima odličnu šansu preko Mitrovića. Mada su i Kinezi par puta zapretili ali Stojković je suvereno vladao kaznenim prostorom. Ipak, u 21. minutu Kostić je odlično prošao po levoj strani, idealnim centaršutem našao Dušana Tadića, koji je dva puta šutirao, ali je oba puta blokiran, međutim Adem Ljajić je natrčao i spasa kineskom golmanu nije bilo.

Proupustili su izabranici Mladena Krstajića još nekoliko prilika do poluvremena, ali na početku drugog poluvremena Kinezi su opasno pripretili, ali je Slobodan Rajković odlično intervenisao u nekoliko navrata. Usledila je kazna u 69. minutu. Andrija Živković odlično je prošao po levoj strani i preciznim centaršutem našao Aleksandra Mitrovića, kome nije bilo teško da plasira loptu u nebranjenu mrežu.

Narednu utakmicu Srbija igra protiv Južne Koreje u utorak od 12 časova.