SL: Šestica silnog Voždovca, gostima samo bod

SL: Šestica silnog Voždovca, gostima samo bod Izvor: FK Voždovac

Fudbaleri Voždovca deklasirali su Zemun rezultatom 6:1, u utakmici 12. kola Superlige Srbije.

Ekipa Ilije Stolice još jednom je potvrdila klasu u srpskom fudbalu, pa gosti iz Zemuna nisu imali šta da traže na ‚krovu‘.

Voždovac je posle druge uzastopne pobede i sedme u prvenstvu došao do trećeg mesta na tabeli sa 24 boda, dok je Zemun 11. sa 13 bodova.

Mihajlov je postigao prvi gol za Voždovac, a Andrija Luković je sa penala pogodio za 2:0 u 28. minutu, pre nego što je na scenu stupio Dejan Georgijević. On je od 35. do 59. minuta postigao het.trik, da bi Luković svojim drugim golom povećao na 6:0. Gosti su počasni gol postigli u poslednjem minutu.

Tek drugu pobedu u sezoni ostvario je Borac koji je u Čačku bio bolji od Radnika sa 3:1 uz dva gola Brazilca Mateusa. Jedini gol za goste postigao je Petrović.

Borac je i dalje na začelju tabele sa 7 bodova, a Radnik je osmi sa 15 bodova.

Do druge pobede u sezoni i sedmog boda stigao je i Javor posle pobede nad Radom od 3:2. Gosti sa Banjice vodili su sa 2:1 na poluvremenu golovima Volkova i Ajkovića, ali je Javor uspeo da preokrene i ostvari pobedu dva minuta pre kraja.

Jedini bod u gostima osvojio je u subotu tim Bačke koji je odigrao 1:1 sa Mačvom u Šabcu. Lazarević je pogodio za 1:0 u desetom minutu sa penala, da bi Klisura već u 45. minutu izjednačio na 1:1.

Mnogo golova viđeno je u Subotici gde je Spartak bio bolji od niškog Raničkog sa 4:2 uz pogotke Ivanovića, Stojkovića i dva Radovanovića.

Spartak uz meč manje ima 22 boda na petom mestu, dok je Radnički šesti sa bodom manje.