Dinamu samo dva minuta dovoljna za Hajduk

Dinamu samo dva minuta dovoljna za Hajduk Izvor: GNK Dinamo
Soudani

U velikom derbiju HNL Dinamo je na Maksimiru dočekao najvećeg rivala splitski Hajduk i slavio 3:1. Na taj način se osamio na čelu tabele, bar na 24 časa.

Iako bi se iz rezultata dalo zaključiti da su Modri lagano došli do pobede, to definitivno nije bio slučaj. Domaćin je rano poveo, već u devetom minutu Ante Ćorić je pobegao svom čuvaru i odlično se snašao za vođstvo Dinama. Do poluvremena Hajduk nije uspevao da napravi ozbiljniju šansu, a Dinamo se odlučio da brani stečeno vođstvo, tako da se na odmor otišlo sa minimalnom prednošću za domaćina.

Već prvi minut drugog dela pokazao je da će se gledati drugačija utakmica. Tek što je ušao u igru centarfor Hajduka Marko Futač pogodio je prečku. Ta sreća samo je najavila ono što sledi, a to je bilo izjednačenje. Lošu reakciju odbrane Dinama prilikom kornera iskoristio je kapiten Zoran Nizić, koji je bio sam u šesnaestercu i sa nekih 10-ak metara glavom savladao Livakovića u 64. minutu. Prirodno, Splićani su se povukli, zadovoljni mogućnošću osvajanja boda na vrelom gostovanju, ali to su sprečili Dinamovi stranci. Prvo je u 78. minutu Španac Dani Olmo evrogolom sa 20 metara doneo vođstvo Modrima, a konačan rezultat postavio je, svega dva minuta kasnije Sudani, koji se najbolje snašao posle odbijene lopte.

Ovim trijumfom Dinamo je izbio na čelo tabele sa 10 bodova, jednim više od šampiona Rijeke, koja ima i utakmicu manje protiv Osijeka, dok je Hajduk peti sa sedam bodova.