Leonardo i Đurđević za novu pobedu Partizana

Leonardo i Đurđević za novu pobedu Partizana Izvor: Miroslav Todorović/FK Partizan
Uroš Đurđević

U prvom meču 26. kola Superlige Srbije fudbaleri Partizana su savladali Mladost u Lučanima sa 2:0. Strelci za crno-bele su bili Leonardo u 42. i Uroš Đurđević u 75. minutu.

Partizan je tako uspeo da nastavi niz nepobedivosti u Superligi, pa sada ima 20 mečeva bez poraza.

Crno-beli su protiv Mladosti igrali bez Alena Stevanovića, koji je završio sezonu zbog povrede, a pred meč trener Partizana Marko Nikolić je istakao da će veliki problem biti i loše stanje terena u Lučanima.

Beogradski tim je krenuo u napade od starta meča, ali se na prvu priliku čekalo tek do 31. minuta kada je u Tavamba šutirao pravo u Krznarića.

U sledećem napadu Mladost je mogla do 1:0, ali je Kljajić spasao gol odličnom intervencijom posle udarca Miloša Šatare glavom.

Partizan je stigao do gola u 42. minutu, a strelac je Brazilac Leonardo posle prodora upornog Uroša Đurđevića po desnoj strani. Mladi napadač je povukao loptu i "poslužio" u šesnaestercu Leonarda, kome nije bilo teško da postigne gol.

Posle ne toliko zanimljivih pola sata igre u drugom poluvrmenu Partizan dolazi do novog pogotka i to preko fenomenalnog Uroša Đurđevića u 75. minutu, koji postiže osmi gol na osmoj uzastopnoj utakmici. Leonardo je poslao loptu po sredini gola Krznarića, koji je odbranio, ali nije imao sreće jer je Đurđević glavom smestio loptu u mrežu.

MLADOST: Krznarić - Pešić, Milošević, I. Milošević, B. Milošević (Obiora Odita) - Pejović, Radivojević (Golubović), Milosavljević, Šatara, Andrić - Bojović.

PARTIZAN: Kljajić - Vulićević, Ostojić, Milenković, Miletić - Jevtović, Everton - Janković (Kosović), Leonardo - Đurđević (Jovanović), Tavamba.

Pogledajte REZULTATE i TABELU Superlige Srbije.