Kvalifikacije za SP 2018: Belgija pregazila Zmajeve

Kvalifikacije za SP 2018: Belgija pregazila Zmajeve Izvor: Julian Finney/Getty Images

U derbiju Grupe H u Briselu Belgija je ubedljivo slavila protiv Bosne i Hercegovine na stadionu Kralj Boduel sa 4:0 i imaju maksimalan učinak posle prva dva kola

Domaćin je poveo autogolom kapitena Zmajeva Emira Spahića u 26. minutu. Samo tri minuta kasnije Eden Azar je povisio na 2:0 i to je bio konačan rezultat prvog poluvremena.

Već tada je bilo jasno da će "Crveni đavoli" pribeližiti nova tri boda, a preostalu nadu da mogu da izbegnu poraz izabranici Mehmeda Baždarevića izgubili su u 60. minutu, kada je Tobi Alderveireld postigao novi gol. Konačnih 4:0 postavio je Romelu Lukaku u 79. minutu.

Belgija sa Grčkom ima po šest bodova u Grupi H, Bosna i Hercegovina i Estonija imaju po tri, dok su bez bodova Kipar i Gibraltar.