Večiti derbi: Kahriman častio Partizan!

Večiti derbi: Kahriman častio Partizan! Izvor: FK Partizan

Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana remizirali su 1:1, u prvom meču plej-ofa Superlige Srbije.

Generalno loš derbi na stadionu "Rajko Mitić" rešen je u 95. minutu kada je golman Zvezde Damir Kahriman očajno reagovao nakon snažnog šuta Evertona Luiza sa više od 30 metara.

U većem delu meča Zvezda je bila za nijansu bolji rival, ali ni domaćin ni gosti nisu prikazali preterano kvalitetnu igru.

Kada se činilo da će meč biri završen bez golova, usledio je pad u igri Partizana, što crveno-beli koriste.

Pet minuta pre kraja nakon gužve u kaznenom prostoru gostiju, Sikimić je uhvatio poluvolej koji je završio pod prečkom.

Partizan nije uspevao da stigne do gola domaćina u nastavku, da bi u 93. minutu Rendulić dobio drugi žuti karton posle faula nad Mihajlovićem u kontri.

Centaršut u kazneni prostor nije mnogo pomogao crno-belima, domaćini su izbili loptu na koju je na oko 35 metara od gola natrčao Everton i poslao projektil.

Izgledalo je kao da će Kahriman bez problema zaustaviti tu loptu, ali je pokušao da je obuzda, ona mu je prošla kroz ruke i završila u mrežu.

Brazilac je gol proslavio provociranjem navijača Zvezde zbog čega je dobio drugi žuti karton.

Partizan je okončao seriju Zvezde od dve pobede u derbijima ove sezone i ostao na 14 bodova zaostatka na trećem mestu Superlige.

Crno-beli imaju dva boda manje od drugoplasiranog Čukaričkog koji dočekuju u sledećem kolu, u verovatno ključnom meču u borbu za Evropu, jer ih u stopu prati Vojvodina.

Zvezda u sledećem kolu gostuje Borcu.

Plej-of Superliga, prvo kolo:
Crvena zvezda – Partizan 1:1, Vojvodina – Radnički Niš 4:0, Voždovac – Radnik Surdulica 1:2, Čukarički – Borac 3:1