PL: Junajted slavio protiv VBA!

PL: Junajted slavio protiv VBA! Izvor: Gatyy images
Mančester junajted

Fudbaleri Mančester junajteda i Lestera ostvarili su pobede na svom terenu u 12. kolu engleske Premijer lige.

Ekipa Luja van Gala savladala je Vest Bromvič na svom terenu rezultatom 2:0, dok je Lester slavio protiv Votforda sa 2:1.

Junajted je do sedme pobede ove sezone stigao u drugom poluvremenu protiv čvrste ekipe Vest Bromviča. Džesi Lingard načeo je mrežu gostiju u 52. minutu, a tek u 91. minutu Huan Mata je sa penala overio trijumf. Prethodno je Mekoli dobio crveni karton pa je VBA meč završio sa desetoricom.

Sa briljantnim izdanjima nastavio je Lester koji je sada izjednačen sa Arsenalom i Sitijem na čelu tabele sa 25 bodova. Protiv Votforda ekipa Klaudija Ranijerija je slavila golovima u drugom poluvremenu.

Kante je doneo vođstvo u 52. minutu, a Vardi je novim golom sa penala u 65. minutu povećao na 2:0. Do kraja meča ekipa Votforda je samo ublažila poraz preko Dinija sa penala 15 minuta pre kraja.

U vrhu tabele je i Sautempton koji je pobedio Sanderlend u gostima sa 1:0, a jedini gol 25 minuta pre kraja postigao je srpski reprezentativac Dušan Tadić. Tim Ronalda Kumana sada ima 20 bodova na deobi pete pozicije na tabeli.